KAPAT
Kiralık Araçlarda Akaryakıt Ücretleri Hakkında

23 Haziran 2018 Cumartesi

Kiralık Araçlarda Akaryakıt Ücretleri

Samsun Kiralık Araçlar

Bazı aileler, bayramlarda ve ya özel günlerde uzaklardaki akrabalarını ziyaret etmek isterler. Ancak otobüs firmaları kalabalık olan ailelerimize yüksek miktarlarda fatura keserler. Ya da aile bireylerinden kimisi uzun otobüs yolculuklarında çok az mola verildiği için, rahatsızlanır. Bu durumlardan kurtulmak isteğiyle Samsun Rent A Car bayilerine gelirler. Uzun yollara çıkacak aileler, otobüsle gitmek yerine araç kiralamanın daha mantıklı olduğunu düşünürler.

Samsun Oto Kiralama şirketlerinden yapılan kiralamalarda, araçların içerisinde yalnızca kısa mesafe yetecek kadar akaryakıt bulunur. Kiralama işlemi yapıldıktan sonra, gideceğiniz ilk yer benzin istasyonu olmalıdır. Aksi durumda yolda kalabilirsiniz. Samsun Araç Kiralama bayilerine getirmiş olduğunuz araç içerisinde, sizden sonraki kiracının sorun yaşamaması için teslim aldığınız kadar benzin bulunması gerekmektedir. Bazı Kiralama bayiilerine teslim etmek üzere getirmiş olduğunuz araçların içerisindeki akaryakıt, ne kadar çok olursa olsun, hesaplanmayacaktır. Yani aracınızın içerisinde 10 litreden fazla benzin kalsa dahi, benzin kuruna göre hesaplanıp, ücret iade edilmeyecektir. Bu yüzden kiralamış olduğunuz araçlara yeteri kadar akaryakıt ikmali yapmalı, teslim gününden önce azaltmalısınız.

 
Onlarca farklı araç içerisinden size en uygun gelecek aracı seçmeli ve seçimlerinizi düşük tüketimli araçlardan yapmanız sizin bütçe lehinize olacaktır. Kiralamış olduğunuz araçlardaki, benzin, yağ ve su göstergeleri düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Yağ seviyesi azalan aracı, aracın modeline uygun olan bayiiye götürüp, yağını tamamladıktan sonra faturasını kiralama yaptığınız şirketin üzerine kestirebilirsiniz. Yağ seviyesi azalan, uyarı verdiği halde yağ eklenmeyen araçlarda, kira süresinde oluşabilecek zararları kiracı ödemekle yükümlüdür.

YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

913320 Captca Değiştir