KAPAT
Samsun araç kiralama şartları

23 Haziran 2018 Cumartesi

Samsun araç kiralama şartları

İnsanlar bazen işlerini kolaylaştırmak için araç kiralama ihtiyacı duyabilirler. Rent A Car firmaları da bu ihtiyaçları gidermek ve en iyi hizmeti vermek adına kurulmuş olup, güvenilir bir şekilde müşterilerine hizmet vermektedir.

Araç kiralama şirketlerinden araç kiralanırken, müşterilerden bazı gerekli bilgiler ve belgeler istenmektedir. Bu bilgiler ve belgeler yasal koşullar içerisinde olup, gizlilik konusunda kesinlikle firmanın dışına çıkmamaktadır.

Araç kiralanırken dikkat edilen ve istenen ilk bilgi sürücünün yaşıdır. Sigorta şartları gereği bir kişi araç kiralayabilmek için en az 21 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Bu şart aracın sınıfına bağlı olarak artmaktadır. Örneğin; ekonomik bir araç kiralamak için 21, orta ve üst sınıf araçlar için 25, lüks ve büyük araçlar için 28 yaşının doldurulmuş olması istenmektedir. Ayrıca araç kiralayabilmek için ehliyet süresinin en az 2 yılını doldurmuş olması söz konusudur. Bir diğer husus da araç kiralama süresinin en az 1 günlük olması gerekmektedir. Aksi durumlarda 1 günden az süre ile yapılan kiralamalarda da 1 gün olarak kabul edilmektedir. Ayrıca Rent A Car firmaları aracı kiralayacak kişinin herhangi bir trafik cezası ya da eksik yakıt ile aracı teslim etmeleri durumunda kesecekleri ücret için önceden depozit veya provizyon almaktadır.

Havaalanı araç kiralama firmaları, müşterilerinin uçuş bilgilerini firmaya bildirmeleri durumunda aracı müşteriye sorunsuz bir şekilde teslim etmeyi sağlamaktadır.

YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

1d1068 Captca Değiştir