KAPAT

Samsun araç kiralama şartları için Okuyunuz

Kiralamalarımızı en az bir gün olup yasal sınırlar kapsamında sigortalıdır. Aracı kiralayan dışındakilerin kullanabilmesi için ehliyetin sözlesmede gösterilmesi gerekmektedir. Araçlar hasar meydana gelmesi durumunda kiralayan kişi aracın kaza raporunu, alkol raporunu ve sigorta şirketince istenen evrakları eksiksiz olarak getirmedigi takdirde sigortadan ve sorumluluk kiralayan kişiye geçer. A-B-C grubu araçlarda 24 yaşından büyük ve en az 1 yıllık ehliyete sahip olmak, D-E-F-FS grubu araçlarda 21 yaşından büyük ve en az 2 yıllık ehliyet sahibi olanlar aracı kiralayabilir. Gecikmelerde ek her saati için günlük kira bedelinin 1/3′ü alınır. 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük ücret alınır.

ARAÇ KİRALAMA DA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KURALLAR.

Gün geldi ve artık siz de araba kiralayanlar kervanına katılmak istiyorsunuz. Fakat neyi nasıl yapacağınız hakkında hiçbir fikriniz yok. İşte tam da bu noktada samsun rent a car sizleri bilgilendirmek üzere elinden gelen her şeyi yapacaktır. Biz de bu yazımızda sizlere az çok neyin nasıl olduğunda ve şartların nasıl ilerlediğine örnekler yoluyla ilerleyerek sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Şimdiden dikkatlice tüm bu yazılanları arkanıza yaslanarak rahat bir şekilde okumanız tavsiye edilir.

Aslına bakarsanız araba kiralamak, önceki işlemler, sonraki prosedürler insanlara ilk bakışta uzaktan baktıkları için oldukça basit gelecektir. Çünkü kimse sorsanız gidip alıp kiralıyorsun ne var yani diyenler illaki olacaktır. Fakat aslında iş o kadar göründüğü gibi kolay değildir. Yani bu işte samsun oto kiralama işinin ehli ve kaliteli bir biçimde çalışmalarını sürdürmektedir. Fakat sizler tüm bunların öncesinde büyük araştırmalar yaparak doğru şirketi bulabilmek için büyük çaba sarf edeceksiniz. Bu yüzden araba kiralamayı hafife almamalısınız. Sonuç olarak arabalar tehlikeli ve içerisinde insan taşınıyor. Bu yüzden de dikkat edilmesi ve üzerine düşülmesi gereken bir aşama olarak da düşünülebilir.

Başlangıçtaki işlemleri tamamlayıp karara vardıktan sonraki aşama araba seçimine geçiliyor. Bu noktada da sizler öncelikle nasıl bir araba kiralama istediğinizle ilgili karşılıklı olarak samsun araç kiralama ile bir diyalog kurabilirsiniz. Çünkü sizler kısıtlı zamanlarınızda belirli bir sürece bağlı olarak bu kiralama işleminizi gerçekleştireceğiniz için hem ekonomik hem de mantıklı kararlar vermek istersiniz. Bu yüzden tüm bu aşamalar esnasında şirket tarafından gerekli bilgileri alabilir fikir alış verişinde bulunabilirsiniz. Ayrıca araba kiralama süresi hakkında da şunlar söylenebilir sizler aracı en kısa süre olarak 1 gün yani 24 saat boyunca kiralayabileceğiniz gibi birkaç gün ya da haftalık olarak da kiralayabilirsiniz. Bunun için kararı verecek tek kişi sizsiniz. Fakat araç sizdeyken karar değiştirme gibi imkanlarınız pek bulunmuyor. Bu yüzden ilk kiralama öncesinde buna karar vererek şirkete bildirmeniz herkesin planları açısından da doğru bir hareket olacaktır. Artık araba kiralayarak özgürsünüz.

Trafik Cezaları müşteriye aittir. Trafik kurallarına uyulmaması durumunda doğacak her türlü sorumluluk kiracıya aittir. Araçlar Her ne nedenle olursa olsun resmi makamlarca tutulması durumunda geçen süre kiralama süresi içinde kabul edilir. Ödeme sözleşmesi başlangıcın da peşin olarak alınır. Kesin hesap araç dönüşünde çıkarılır. Araçların kaza sonrası servis ve onarım nedeni ile bağlı tutulduğu gün sayısı kiralayandan tahsil edilir. Araçlarımız rent a car kaskolu yüzde iki muafiyet sürücüye ait dir. Kiralanan araçların yurt dışına çıkarılması yasaktır. Tüm bilgi ve koşullar önceden haber vermeksizin değiştirilebilir. Tüm fiyatlara KDV ilave edilir. Samsun oto kiralama araçları günlük 300 Km sınırlıdır. Samsun rent a car araçları % 2 muhafiyetli rent a car kaskoludur.

 Cumhuriyet Mahallesi, İsmet İnönü Bulvarı Örnek Apt. No 239/3, 55200 Atakum/Samsun

 0362 526 50 30

info@samsuncitycar.com