Sıkça Sorulan Sorular

Samsun Araç kiralama yaş sınırı nedir?
Araç kiralamada 23 yaş sınırı bulunmaktadır. Ayrıca araç kiralayacak kişinin en az 2 yıllık ehliyeti bulunması gerekmektedir.
Aracın yakıtını full depo olarak mı teslim etmeliyiz?
Araç size teslim edilirken tespit edilen yakıt miktarına yakın bir miktar ile teslim etmeniz beklenmektedir.
Araç kiralarken boş senet imzalatıyor musunuz?
Kesinlikle araç kiralama işlemi yapılırken boş senet imzalatılmamaktadır.
Çarşamba Havaalanına araç teslimi ve geri iade yapıyor musunuz?
Evet. Uçuş bilgilerinizi bizimle paylaştığınız takdirde aracınız siz havaalanına geldiğinizde size teslim edilip, geri iade imkanı sağlanmaktadır.
Araçlarınız sigortalı ve kaskolu mu?
Tüm araçlarımızda sigorta ve kasko bulunmaktadır. Kaskolar %2 muafiyetli Rent A Car kaskosudur.
Kaza halinde ne yapmalıyım?
Öncelikle şirketimizi arayıp bizi bilgilendirmeniz gerekmektedir. Kaza halinde uygulanması gereken normal prosedürleri bilmiyorsanız personelimiz size yardımcı olacaktır.
Araçlarınızın bakımlı olduğuna nasıl güvenebilirim?
Araçlarımızın hepsi yeni model ve garantili araçlar olduğu için tüm bakımları aksatılmadan yetkili serviste yapılmaktadır.
Trafik cezalarını araç kiralama şirketiniz mi karşılıyor?
Hayır. Trafik kurallarına uyulmaması halinde oluşabilecek her türlü cezadan aracı kiralayan sorumludur. Sözleşmede ismi geçen kiracıya ait kredi kartından ceza tahsil edilir.
Yurt Dışına çıkabilir mi?
Hayır, kiraladığınız araç ile yurt dışına çıkılamaz.
Samsun Araç kiralama da Rent A Car Kasko Var mı?
Samsun City Car Rent A Car Firmamız % 2 Muafiyetli Rent A Car Kaskolu araçlar ile hizmet vermektedir. Tek taraflı ve Çift taraflı kazalarda ( ALKOL ÇIKMADIĞI ) Taktirde rapor tutturmak kaydıyla Rent A Car Kaskomuz devreye girer.
Samsun oto Kiralamada Ful Kasko ile Rent A car Kasko arasındaki Fark?
Türkiye de araç kiralama sektörü yaygın bir iş kolu olduğu için herkes araç kiralaya bilmektedir. Araç Kiralayan şirketler veya şahıslar kasko yaptırmadan veya Full kasko adı altında araç kiralama hizmeti vermektedir. Ful kasko dedikleri Normal şahsi araçlara yapılan kaskodur. Samsun rent a car firmaları arasında bi kaç firma dışında rent a car kasko yaptıran çok az şirket vardır. Ful Kasko kaza yaptınız da araç kiralık olduğu anlaşılırsa kasko ödeme yapmaz. Rent a car kaskolu araçlarda Alkolsüz rapor tutturduğunuz sürece kasko şirket muafiyetine göre ödemenizi gerçekleştirir.
Günlük KM sınırı var mı?
Samsun City Car Firması olarak günlük km Sınırımız 300 km'dir. Gün uzadıkça km sınırı haftalık 15 günlük aylık olarak değişkendir.
Atakumda araç kiralama hizmeti veriyor musunuz?
Samsun araç kiralama firmamız CİTY CAR RENT A CAR olarak Samsun ilinin tüm ilçelerine araç kiralama hizmeti verilmektedir.
Hızlı Rezervasyon
Hemen aşağıda yer alan formu doldur reservasyon için başvurunu tamamla. En kısa sürede sizi arayacağımızdan emin olabilirsiniz.